Здрастуйте, дорогі друзі!

Раніше я писав, як побудувати курник своїми руками. У мене невеликий досвід утримання курей, це лише другий сезон. Так що не судіть строго!

Знову настали теплі часи, і я знову задумався про покупку курей. В цьому році не так просто було їх придбати. В основному фермери продають їх ранньою весною, а ми почали їх шукати в кінці травня. Пов’язано це з тим, що у зв’язку з будівництвом будинку курник довелося перенести в інше місце, а для цього його потрібно було частково розібрати. Зібрали запізно. Та й на дачі проживаємо сезонно, а догляд курям потрібен постійно. До речі, мобільність — це величезний плюс маленького курника!

Але все-таки мені вдалося знайти курей-несучок, і придбав я їх в кількості семи штук. Вирішив спробувати різні породи. Взяв чотири курки породи Ломан Браун та три Хайсекс Білий. За словами фермера їм було приблизно за 130 днів, хоча білі (Хайсекс Білий) здавалися молодше і дрібніше коричневих.

У минулому році у мене була проблема в тому, що кури не сиділи на сідалі. Я думав, що зробив неправильно жердину. Я зробив її з бруса 40*60 мм зі знятими фасками. В цьому році вирішив експериментувати з насестом. Спочатку думав зробити до сідалі драбинку, якщо не допоможе взяти круглу жердину і т. д. Але як виявилося, справа не в сідалі. Нинішні кури сіли на сідало вже на другий день і прекрасно на ньому ночували, так що пристрій курника переробляти не довелося. Виявилося, що все залежить від курей, тобто в яких умовах вони утримувалися на фермі до покупки.

Також в минулому році не доходили руки зробити дверцята в будиночок. Але побачивши ввечері, що шість курей на сідалі, а сьома постійно в дверному отворі на «шухері», вирішив проблему виправити. В результаті зробив ковзну дверцята з OSB (ОСП), яка відкривається і закривається за допомогою шнура. Після цього всі кури сплять на сідалі.

Кури спочатку не неслися, мабуть було ще рано. Минуло рівно двадцять днів з дня покупки і в гнізді з’явилося перше яйце і досить велике. Судячи з бежевого кольору знесла його коричнева курка (Ломан Браун). На наступний день було теж одне яйце бежевого кольору, але вже набагато дрібніше. Білі кури поки нестися не почали. Будемо чекати шквалу яєць!

А ще подивіться відео:

Твітнуть