Здрастуйте, дорогі читачі блогу bolshoy-remont.ru!

Я вже публікував фото внутрішнього оздоблення сауни. Вона була невелика і дуже проста. У цій сауні все набагато складніше!

Першим етапом в обробці цієї сауни було виготовлення перегородки з металевого каркаса, що розділяє сауну і санвузол. Санвузол включає в себе туалет, душ та умивальник.

З боку санвузла до металевого каркасу кріпимо листи гіпсокартону у два шари і в отвір встановлюємо дверну коробку. Пізніше, при обробці санвузли, на гіпсокартон буде покладена керамічна плитка.
На стіни та стелю сауни монтуємо дерев’яний каркас з бруса 50×50 мм Для освітлення і датчиків керування піччю прокладаємо електропроводку. На стіни, стеля і в перегородку укладаємо мінеральну вату.

Потім необхідно зробити захисний екран для печі. У місці установки печі, на металевий каркас перегородки, монтуємо лист вогнетривкого гіпсокартону.

Потім, стіни і стеля облицьовуєм фольгированной папером, яка буде виконувати роль паро — і термоізоляції. За технологією, поверх фольги робиться контробрешетка, яка забезпечує повітряний зазор між вагонкою та термоізоляцією. Для цього можна використовувати рейки товщиною 20-30 мм. Я вважаю, що для лазень і саун контробрешетка просто необхідна. В даному випадку вона не робилася, що є грубим порушенням. Згодом відсутність повітряного зазору позначиться на терміні служби облицювання сауни. Мені так і не вдалося в цьому переконати своє колишнє начальство :(.

Далі стіни і стеля обшиваємо вагонкою з вільхи. Для кріплення вагонки використовуємо спеціальні кляймери.

На підлогу і захисний екран для печі укладаємо плитку. Плитку для лазні та сауни можна використовувати будь-яку, бажано не слизьку. Тут же ми використовуємо плитку з талькомагнезита. Цей матеріал дуже підходить для оздоблення сауни. Плитка з цього матеріалу не вбирає вологу і залишається не слизькою, навіть в мокрому вигляді. У неї дуже хороші теплоакумулюючі властивості, що робить цю плитку самим підходящим матеріалом при укладанні підлог з підігрівом.

Далі виготовляємо полиці для сауни. Спочатку збираємо дерев’яний каркас з бруса 50×50 мм, попередньо покривши його морилкою на водній основі. Далі кріпимо до каркаса дошки для полків. Дошки для полків виготовлені з термообробленої осики. Кутові елементи полків були виготовлені з трьох дощок, які були склеєні між собою водостійким клеєм, закруглені і потім прикручені до каркаса. Спинки теж виготовляємо закруглені.

З цих же дощок робимо огорожу для печі та виготовляємо табурет-підставку.

Обробляємо примикання вагонки жолобник і нащельником. У висновку встановлюємо скляне дверне полотно.

Оздоблення сауни завершена. Залишилося встановити піч і можна паритися :).

Твітнуть