В ході ремонту дуже часто потрібно гарно оформити примикання двох площин. Зазвичай це потрібно вже при фінішній обробці стін, стель, вікон і т. д. Для цього використовуються різні герметики. Також вони використовуються для герметизації примикання сантехніки до різних поверхонь. Наприклад, для примикання ванни чи раковини зі стіною.

Для нанесення на дерев’яні поверхонь використовують полімерні герметики на акриловій основі різних кольорів. З їх допомогою можна закладати тріщини і герметизувати стики на дерев’яних поверхнях. При необхідності ці герметики можуть бути пофарбовані.

Для герметизації з’єднання стіни і стелі або вікна і укосу підійдуть акрилові герметики. Краще використовувати акрилові силіконізовані герметики. Вони пластичнее, менше схильні до впливу вологи, з меншою усадкою і легше наносяться. Ці герметики можна також фарбувати.

Для вологих приміщень і для місць, які постійно контактують з водою, краще використовувати силіконові герметики з антигрибковими добавками, так звані санітарні. До складу цих герметиків входить високоякісний низькомолекулярний силіконовий каучук. Палітра кольорів цього герметика також різноманітна, як і у герметиків по дереву. Недолік цих герметиків в тому, що їх можна фарбувати.

У продажу існує величезна кількість герметиків різного призначення. Спосіб же їх нанесення практично у всіх однаковий. Детальну інформацію про призначення і властивості герметика можна прочитати безпосередньо на картриджі з герметиком.

Розглянемо на прикладі, як користуватися герметиком, і як за допомогою нього оформити кут примикання керамічної плитки на стінах у ванній кімнаті і як правильно нанести цей герметик.

Для цього нам буде потрібно силіконовий герметик, пістолет для нанесення герметика, ніж та малярська стрічка (паперовий скотч).

Уздовж шва, з двох сторін клеїться малярна стрічка, яка сформує ширину шва і захистить поверхні від надлишків герметика. У нашому випадку приклеюємо на 4-5 мм від кута примикання.

Ножем зрізаємо наконечник картриджа з герметиком і прикручуємо носик. Кінчик носика, при необхідності, теж можна зрізати під кутом.

Рівномірно наносимо герметик по всій довжині шва і вирівнюємо його пальцем. Деякі використовують різні пристосування з метою формування шва. Застосовують палички від морозива, соломки для коктейлів і т. д. Все це попередньо змочується в мильному розчині. Палець, до речі, деякі теж намилюють! Жодного разу не користувався мильним розчином, і шов був ідеальним. Перевага мила, напевно, в тому, що пристосування і палець залишаються чистими!

Не чекаючи висихання герметика, знімаємо малярську стрічку. Все, шов готовий.

Якщо Вам доведеться герметизувати приміщення по периметру або шви будуть примикати одна до одної під прямим кутом, відразу всі шви герметизувати не рекомендується. У кутах може погано сформуватися шов. Наприклад, у прямокутному приміщенні ванної кімнати, краще спочатку загерметизувати чотири кута на стінах. Потім, через 20-30 хвилин, щоб герметик на стінах підсох, зробити примикання підлоги і двох паралельних стін. Почекати ще 20-30 хвилин, і зробити два примикання.

І в ув’язненні подивіться відео про герметизацію примикань коробки металевих дверей і укосів:

Твітнуть