Здрастуйте, дорогі читачі блогу bolshoy-remont.ru.

Продовжуємо ремонт на кухні. Після робіт зі стінами, зведення перегородок і шаф з гіпсокартону знову повертаємося до підлоги.

По всій площі підлоги на кухні і в коридорі буде укладатися плитка, також на двох ділянках кухні буде проведений монтаж матів теплої підлоги. Для цього нам необхідно правильно підготувати поверхню. Фанера для цього не годиться, тому до фанері я буду кріпити ГВЛ (гіпсоволокнисті листи).

Трохи хочу поговорити про ГВЛ і чому я вибрав саме цей матеріал. Спочатку у мене були думки зробитипо фанері стяжку грубим ровнителем. Але з нею багато бруду, проблем і сумнівів, що на нестабільному перекритті вона залишиться цілою. Я навіть гіпсокартон розглядав! Гіпсокартон на підлогу – це взагалі, по-моєму, дурість!

Гіпсоволокнисті лист досить щільний матеріал. По щільності він приблизно такий же, як керамзитобетон. Він складається з 80% гіпсу і 20% целюлози. Вологостійкий ГВЛ (ГВЛВ) додатково просочений латексної просоченням. Хоча про його вологостійкості можна посперечатися. Вологу він все одно вбирає. При цьому втрачає свою міцність і стає пухким. На ринку зараз можна знайти альтернативу і ГВЛ, наприклад, ДСП (гипсостружечная плита). Є матеріали і не на гіпсовій основі. Але все це нове для мене поки бажання експериментувати не з’явилося! З гипсоволокнистыми листами доводилося не раз працювати, як в неопалюваних, так і у вологих приміщеннях. Політ нормальний!

З-за нестабільного підстави я вирішив використовувати листи ГВЛ для підлоги Кнауф суперпол. Кнауф суперпол – це не просто лист ГВЛ, а виріб, виготовлений з двох вологостійких аркушів розміром 1200×600х10мм. Ці листи склеєні між собою зі зміщенням 50 мм по довжині і ширині. В результаті товщина одного такого елемента становить 20 мм. Вага одного елемента становить приблизно 18 кг. Працювати з такими деталями дуже зручно.

Ви, напевно, запитаєте: «Чому не можна було зробити Кнауф за технологією суперпол, тобто з засипанням керамзитом?» З-за того, що дерев’яне підставу нестабільний, дана технологія не може бути застосована. Це моя думка. Мені здається, результат був би незадовільним, що призвело б до відшаровування або розтріскування фінішного покриття з плитки. В результаті я вибрав більш складний, але більше надійний шлях.

Для розкрою аркушів ГВЛ я використовую електролобзик. Це оптимальний варіант при відсутності промислового пилососа. Пилу не дуже багато, але окуляри і респіратор раджу використовувати. При розкрої листів паркеткой (дисковою пилкою) пилу буде в рази більше, тому без пилососа не обійтися. Ножівкою не раджу, це каторга!

Найсмішніше, що саморізи для ГВЛ мені знайти не вдалося. Навіть в спеціалізованому магазині металовиробів у мене запитали, що це за саморізи такі! Довелося використовувати саморізи по дереву, якими я прикручували фанеру. Вони такі ж, як для ГВЛ тільки латунированные і дорогі! Саморіз має зенкующую голівку, з допомогою якої легко топиться в поверхні листа. Саморізами зі стандартною головкою користуватися не раджу, вийде погано.

Монтаж листів починаємо з далекого кута приміщення. Між стіною і листами залишаємо зазор 10 мм Раджу відразу визначитися з напрямком укладання листів, уздовж або поперек приміщення. Це залежить від форми приміщення, розташування перегородок та інших конструкцій. У даному прикладі я не подумав над цим і зіткнувся з невеликими труднощами. В результаті втратив час.

Листи між собою склеюємо з допомогою вологостійкого ПВА. Вважаю це не обов’язковою процедурою, але я зробив! Саморізи вкручивем по периметру листа з кроком 15-20 см й додаємо по три штуки по центральній осі.

Як я написав вище, перед укладанням плитки будуть покладені мати теплої підлоги. Для теплої підлоги необхідно укласти датчики для терморегуляторів. Якщо ми укладемо їх зверху аркушів ГВЛ, то нам доведеться залити досить товстий шар ровнителя, так як товщина гофрованої трубки датчика дорівнює 16 мм. Ровнитель нам зовсім не потрібний! Тому ми в ГВЛ перед монтажем випилюємо штроби. Після монтажу ГВЛ укладаємо в штроби гофру з датчиками і заповнюємо її будівельним гіпсом, ремсоставом або клеєм для плитки. Я вибрав гіпс. В матах теплої підлоги є сполучна муфта. Це місце де гріючий кабель з’єднується з силовим кабелем. Вона досить товста. Щоб втопити її в ГВЛ і мінімізувати витрату плиткового клею я ножем вирізав в листах поглиблення у вигляді штроб. Силовий провід теж товстуватий, тому я вирізав штроби достовірніше.

Після того, як монтаж ГВЛ завершено, зазори між стінами і плитами заповнюють монтажною піною, підлогу пилососимо і покриваємо грунтовкою глибокого проникнення.

Детальніше про даному етапі робіт можна подивитися на відео:

Продовження буде!

Твітнуть