Привіт, друзі!

Продовжуємо робити ремонт кухні. Після того, як стару підлогу був демонтований, приступаємо до виготовлення нової підлоги. Найбільше ця стаття буде цікава тим, хто збирається робити ремонт підлоги на кухні в старому фонді.

Для виготовлення підлоги був куплений сухий струганий брус 40*95 мм (якщо говорити правильно, то це все-таки дошка!) і фанера ФК товщиною 15 мм

Трохи про фанері! Просто я довго розмірковував, яку придбати. Загалом-то вибір невеликий: або ФК вологостійка, або ФСФ – водостійка. ФСФ дорожче і містить фенол, що не дуже корисно для нашого здоров’я. З приводу впливу фанери ФСФ на здоров’я людини давно ведуться суперечки. Може вона не так вже й шкідлива! Коротше, я вирішив не ризикувати і заодно заощадити. В результаті чого купив нешліфований ФК фанеру четвертого сорту, якщо бути конкретним, то ось таку — ФК IV/IV, Е1, НШ, 1525×1525х15 ГОСТ 3916.1-9. Сподіваюся, що в майбутньому глобальної протікання від сусідів не буде, та і гідроізоляція перед укладанням плитки свою роль зіграє. До речі, якість купленої фанери для четвертого сорту виявилося на висоті.

Брус перед початком робіт був оброблений антисептиком і покладений в штабель через прокладки. Обробляв трудновымываевым антисептиком ХМББ. З антисептиком перебір звичайно, можна було купити що-небудь простіше!

Перед початком роботи потрібно було вирішити, як закріпити лаги до перекриття. Металеві балки свердлити не хотілося. По-перше, зменшиться їх несуча здатність, по-друге, надто трудомістке це заняття. Приварювання до балок шпильок теж мене не радувала! Відстань між балками занадто велика, для того щоб лаги підлоги не прогиналися. У зв’язку з цим між балками я вирішив поставити додаткові лаги з дощок, які залишилися від старої підлоги. У примикання перекриття і однієї довшої стіни приміщення металевої балки теж не було, тобто не було опори для майбутньої підлоги. Тому додаткові лаги довелося поставити і в цьому місці. Надалі до цих дощок ми закріпимо лаги нашого підлоги. При монтажі додаткових дощок довелося активно попрацювати лопатою вигрібаючи траншеї в будівельному смітті!

Далі я опишу порядок дій по виготовленню підлоги, застосованих мною для даної квартири. В інших випадках, можливий інша черговість операцій. Ось, наприклад, схожий випадок, де був зроблений ремонт підлоги в старому фонді, і в результаті в одному з приміщень покладена плитка по дерев’яному перекриттю. Правда перед укладанням плитки по фанері була зроблена стяжка.

В нашому випадку, основною задачею є виготовлення підлоги кухні і коридору в одній площині і максимально наблизити до рівня підлоги в кімнатах примикають до коридору.

Першим ділом на стінах приміщень відбиваємо рівень і шукаємо найвищу точку. У результаті з’ясувалося, що металеві балки перекриття стоять не за рівнем і зависоко. Підлоги в кімнатах не в одній площині, а в одній кімнаті рівень підлоги в дверному отворі сильно завалений. В результаті чого у дверному прорізі однієї кімнати виходить перепад висоти підлог 15 мм, а в отворі інший 0 і 10мм. Ось така халепа! Порівняно зі старим підлогою, рівень нового підлоги вдасться опустити на 20 мм. Це вже добре!

Лаги підлоги необхідно укласти в два рівня. Спочатку я виставив лагу верхнього рівня по стіні кухні примикає до коридору. І вже відштовхуючись від цієї лаги зібрав каркас підлоги в коридорі. Потім на протилежній стіні кухні виставив ще лагу верхнього рівня. Після чого, натягнувши нитки між лагами, я закріпив лаги нижнього рівня. Лаги нижнього рівня кріпилися до вищезазначених додатковим дощок за допомогою саморізів. Для установки лаг по рівню я використовував підкладки з обрізків фанери, ДВП і старої плитки ПВХ. На всі підкладки необхідно наносити клей ПВА, щоб при експлуатації підлоги і усушці матеріалу вони не вивалилися.

Далі необхідно встановити лаги другого рівня. Це зробити набагато простіше, головне між ними дотримуватися крок орієнтуючись на розміри фанери. Крок між лагами не повинен перевищувати 400 мм. Бажано між лагами встановити перемички в місцях стиків листів фанери. Якщо товста фанера, наприклад, 20 мм, то цю операцію можна пропустити. З 15 мм фанерою теж можна перемички не ставити, я чесно кажучи перестрахувався. Надалі на підлогу буде укладатися плитка, і тому хочеться зробити більш стабільну основу.

У висновку залишилося прикрутити фанеру. Але перед фанерою необхідно провести труби водопостачання та каналізації. Для водопроводу я вибрав поліпропілен чеського виробництва армований базальтовим волокном. З поліпропіленом зіткнувся в перший раз. Монтаж не складний, але одному працювати з ним незручно, особливо паяти за місцем. Поки загострювати на цьому Вашу увагу не буду. Постараюся написати про це окремо.

Шумоізоляцію я не робив, так як будівельне сміття в перекритті був залишений, а це дуже хороша шумоізоляція.

Фанеру необхідно прикручувати у розбіг і з зазором мінімум 2-3 мм між листами. Для встановлення зазору можна використовувати звичайні цвяхи чи монети, вставляючи їх між листами. Зазор між стінами і фанерою повинен бути приблизно 10 мм. Щоб прискорити процес роботи раджу використовувати спеціальні саморізи по дереву. У цих саморізів оригінальна форма капелюшка, з допомогою якої вони баньки собі посадочне місце. У зв’язку з цим попереднє засвердлювання і зенкування фанери не потрібно.

Після монтажу фанери зазори між стінами і фанерою бажано заповнити монтажною піною. Все, підлога готова, але це лише чорнову підлогу. Для укладання плитки підстава ще не підготовлено.

Перший етап ремонту підлоги на кухні закінчений.

Продовження буде!

А ось і відео. У ньому більш детально показаний процес з ремонту підлоги:

Твітнуть