Одного разу я зіткнувся з дуже цікавою ситуацією. Мене запросили в квартиру, в якій одна будівельна фірма нещодавно закінчила ремонт. Проблем там вистачало, і однією з цих проблем була лоджія. Якщо конкретніше – це був пол. Підлогова плитка місцями підвелася і потріскалася. Засклені алюмінієві рами огородження знизу зрушили за кордон балконної плити приблизно на 1 див.

Після огляду вирішили демонтувати одну тріснуту плитку. Незважаючи на те, що під плиткою був покладений мат теплої підлоги, демпферної стрічки по периметру стяжки балкона виявлено не було. А це вже серйозне порушення, тому що при включенні теплої підлоги стяжка від нагрівання розширюється. Це розширення звичайно могло зрушити скління, але ніяк не на 1 див. Тим більше господар сказав, що підлогу включав тільки один раз і то ненадовго. Також залишалося загадкою те, що плитка підвелася і тріснула.

Тепер було точно визначено, що справа була в неправильному пристрої цементно-піщаної стяжки. Вирішили копати глибше :). Після копіткої видовбування кабелю і сітки теплої підлоги з плиткового клею і фінішного ровнителя мені відкрилася цікава картина. З бетонної стяжки на мене дивився величезний маяк з гіпсової штукатурки. Про причини виготовлення таких маяків можна тільки здогадуватися. Швидше за все, металевих маячків на об’єкті не було і працівникам чекати їх привозу не хотілося. Щоб не втрачати час, вони вирішили замінити їх гіпсом. Надалі гіпс набрав вологу з цементної стяжки і продовжував її набирати через негерметичні стики скління і балконної плити. В результаті чого маяки розбухли, зламали плитку і змістили засклене огорожу. До цього випадку ніколи б не подумав, що гіпс здатний так сильно розширюватися від вологи. Я думав, що від вологи він тільки руйнується. Можливо, гіпс піддався впливу морозів і розширився від замерзання міститься в ньому вологи.

Судячи по тріщинах на плитці, маяків було п’ять. І всі ці маяки потрібно було прибрати з стяжки. Після вирубки першого маяка стало ясно, що цілісність кабелю теплої підлоги зберегти неможливо. Було величезне бажання повністю зламати цю підлогу і зробити його заново. І це було б правильним рішенням, але господар вирішив економити.

Згодом стяжки були вирубані всі маяки. Незважаючи на всі мої старання, ще кілька разів був перебитий кабель теплої підлоги.

Перед початком відновлювальних робіт була докуплена відсутня плитка. Знявши скла і попрацювавши гумовою киянкою, поставив огорожу на місце. Кабель спаяв з використанням термоусадочних муфт. Після короткочасного включення кабель почав нагріватися, але скільки з такими ушкодженнями він пропрацює-невідомо. Штроби від вирубаних маяків залив грубим ровнителем, попередньо приклеївши демпферну стрічку на скління лоджії і суміжну з кімнатою стіну. Потім поклав і затер кахельну плитку, тим самим остаточно відновивши гарний зовнішній вигляд підлоги.

У висновку хочеться дати пораду по влаштуванню стяжки підлоги по маяках. Зараз можна практично в будь-якому будівельному магазині знайти металеві маяки для стяжки і штукатурки, в крайньому випадку, їх можна замінити

направляючим профілем для гіпсокартону. Якщо ж ви все-таки робите гіпсовий маяк, наприклад, перед штукатуренням стін цементно-піщаним розчином, то його необхідно вирубувати після набору міцності штукатурного шару і заповнювати його місце цементно-піщаної штукатурною сумішшю. При установці металевих маячків, особливо у вологих приміщеннях, для їх фіксації, замість гіпсу краще використовувати плитковий клей. Щоб скоротити час фіксації, прекрасно підійде ремсостав на цементній основі, але його доведеться розводити невеликими порціями, так як час його тверднення всього 5-10 хвилин.

Вдалого Вам ремонту без серйозних помилок :).

Твітнуть