Я вже розповідав, як встановити міжкімнатні двері. Приклад встановлення міжкімнатних дверей, м’яко кажучи, був не дуже гарний. Та й самі двері виявилися поганої якості. Через деякий час їх довелося демонтувати, так як вони абсолютно не переносили вологість. Двері періодично розбухали і не закривалися.

В цей раз я розповім, як встановити металеві двері. Встановлення металевих дверей будемо виробляти на місце вищезазначених демонтованих. В якості прикладу представлені металеві двері фірми «Форпост». Це китайські металеві двері економ класу. Назвати їх вхідними у мене язик не повертається, так як товщина зовнішнього і внутрішнього листка дверного полотна лише 0,8 мм. Розкрити її зловмисникові не складе великої праці. А ось в якості міжкімнатних дверей для приміщень з підвищеною вологістю це просто знахідка! Внутрішнє наповнення дверного полотна – гофрований картон. Вага такої двері невеликий, а установка, на мій погляд, ще простіше установки звичайної міжкімнатних дверей. З роботою цілком може впоратися одна людина.

Так як ці двері продаються стандартних розмірів, необхідно вибрати двері, орієнтуючись на розмір отвору. Рекомендований зазор по периметру короби повинен складати від 15 до 30 мм. Але я думаю, що мінімальний зазор можна зробити і 10 мм (це при правильній геометрії отвору). Максимальний же розмір зазору, повинен бути таким, щоб його можна було перекрити наличником. До речі короб з зовнішньої сторони вже з лиштвою. Якщо отвір менше дверного короба, його необхідно збільшити по ширині чи висоті.

Отже, приступимо до монтажу наших металевих міжкімнатних дверей! Спочатку нам необхідно підготувати дверний короб. Короб порожнистий і його необхідно чимось заповнити. Зазвичай порожнини коробки вхідних металевих дверей заповнюють монтажною піною або цементно-гіпсовою сумішшю. Думаю, що для легкої двері піни буде цілком достатньо. Але перед тим як скористатися піною, в коробі необхідно усунути щілини, щоб піна не вийшла на лицьову сторону. Щілини можуть бути присутніми в місці кріплення петель і відповідних частинах для замків. Також необхідно закрити отвори для кріплення коробки до отвору. Для цієї мети використовуємо малярську стрічку і з допомогою неї з внутрішньої сторони короби заклеюємо всі можливі щілини і отвори. Потім монтажною піною заповнюємо порожнину дверного короба. Заповнювати короб краще всього в два етапи, тому що об’єм його порожнини досить великий. На фото я не використовую професійну піну, в результаті з-за високого розширення в деяких місцях вона все-таки вийшла назовні. Пощастило, що не забруднила двері! Так що настійно рекомендую використовувати професійну піну (наноситься за допомогою спеціального пістолета). У цієї піни після виходу дуже маленьке розширення, і результат виходить більш акуратний. Після висихання піни зрізаємо її надлишки, якщо вони є.

Далі переходимо безпосередньо до монтажу металевих дверей. Я пробував встановлювати двері такого типу в зібраному і розібраному вигляді, точніше зі знятим дверним полотном. В зібраному вигляді процес установки швидше і простіше. Двері легка і тому зняття і установка полотна з подальшим регулюванням петель буде зайвою. Петлі біля цих дверей, як правило, вже відрегульовані на виробництві.

Дверний отвір очищаємо від пилу і обробляємо грунтом. При відсутності грунту, для кращої адгезії монтажної піни, отвір потрібно змочити водою. Потім дверний блок необхідно виставити в отворі за рівнем. Для цього з усіх боків підбиваємо його дерев’яними клинами і контролюємо установку бульбашковим рівнем. За допомогою перфоратора з буром через отвори в дверному коробі робимо отвори в прорізі. Для фіксації дверей використовуємо анкери. Анкерні болти, які йдуть в комплекті з дверима, залишають бажати кращого. Я зазвичай використовую шурупи з голівкою під ключ і нейлонові дюбелі. Затягуємо анкери або шурупи, але не дуже сильно. Періодично контролюємо установку рівнем.

Бувають випадки, коли отвір, стіна і підлога рівні. Це як раз випадок на фото! В цьому випадку достатньо притиснути коробку щільно до стіни лиштвою, зробити перфоратором отвори в отворі і з допомогою анкерних болтів відрегулювати положення дверного блоку в отворі.

В процесі установки металевих дверей періодично закриваємо дверне полотно і перевіряємо ширину зазору між полотном і коробом. Також перевіряємо щільність закривання і роботу замків. При необхідності регулюємо петлі.

Після правильної фіксації дверей в дверний короб приклеюємо малярську стрічку і заповнюємо зазор між коробом і прорізом монтажною піною. У висновку встановлюємо декоративні заглушки на отвори в коробі, потім встановлюємо ручки і накладки на замки.

Ось і весь нескладний монтаж металевих дверей, який цілком можна зробити своїми руками.

Твітнуть