Здрастуйте, дорогі читачі блогу bolshoy-remont.ru!

Після виготовлення підлоги переходимо до ремонту стін на кухні. Сантехнічні і електромонтажні роботи я розписувати не буду, лише трохи торкнуся.

Штукатурка стін по маяках

Спочатку я хотів всі стіни зашити гіпсокартоном, але стіна з газовою трубою була дуже сильно завалена, перепад становив 60-70 мм. Газову трубу зашивати не можна, та й гіпсокартон з профілем при такому перепаді з’їли б багато площі. На стіні з вікнами довелося б міняти підвіконня на більш широкі. Такий розклад мене не влаштовував! Тому я вирішив відбити стару штукатурку і вирівняти стіни гіпсовим розчином.

Для того щоб поштукатурити стіни я зняв радіатори і демонтував стояк опалення з підведенням. Труби стояка були дуже ненадійні і все одно вимагали заміни.

Коли я відбив всю штукатурку з двох стін, цегла не став ідеально чистий. На ньому залишився найтонший шар штукатурки, який необхідно було прибрати. Для цього довелося скористатися кордщеткой. Ще цегла був сильно забруднений кладочним розчином, але він був не пухким як штукатурка і добре тримався.

Після очищення цегли було завдано праймер в два шари. Наступним етапом була установка маяків для штукатурки стін. Маячки ставив на гіпсову штукатурку, попередньо вкрутити в стіну саморізи по рівню в місцях кріплення маяків.

Після того, як гіпсовий розчин висох я почав штукатурку стін по маяках. Із стіною, на якій знаходилися вікна, було все досить просто, а от на стіну з газовою трубою штукатурку довелося наносити в декілька шарів, причесывая кожен шар зубчастим шпателем.

До речі, коли я зрозумів, що потрібно наносити товстий шар штукатурки, вирішив трохи заощадити. На стіну з вікнами я купив гіпсову штукатурку «Ротбанд», а на стіну, де потрібен був товстий шар, купив дешевше – штукатурку «Волма шар». А взагалі мені просто дуже хотілося їх порівняти! Поки можу сказати про зручність нанесення. Різниці я не помітив, єдине «Волма шар» трохи попластичнее ніж «Ротбанд». Я звик працювати з «Ротбандом», з «Волмой» трохи незвично, але це лише питання часу. На мій погляд «Волма шар» — гідна альтернатива «Ротбанду».

Після штукатурки стін, був змонтований новий стояк опалення з підведенням до радіаторів. В якості матеріалу я використовував поліпропіленові труби, армовані базальтовим волокном чеського виробництва фірми «Ekoplastik». До теми пайки поліпропілену ми ще повернемося, але в інший раз!

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Наступним етапом йде обшивка стін гіпсокартоном. Це дві стіни, які теж не блищали рівною площиною! Одна була отштукатуренной дерев’яною перегородкою, друга була цегляної капітальною стіною.

Для каркаса я використовував металевий стельовий профіль 60*27 мм і направляючий профіль 28*27 мм, Стельовий профіль я виставив з кроком 40см, а підвіси прикручували по довжині профілю з кроком в 50 см. Для міцності раджу завжди робити такий крок між профілем і не тільки на стінах, але і на підвісних стелях. Єдине, на стелях підвіси можна ставити не так часто. У місцях стиків торців гіпсокартону, я поставив перемички з профілю. Можна було б обійтися і без них! Після монтажу каркаса були встановлені заставні із залишків фанери під кухонні навісні шафи, телевізор та інше.

У приміщенні була повністю замінена електрика. Пішло дуже багато кабелю – більше 200 м! Я намагався зробити все максимально зручно. Спланував зробити побільше розеток, у нас завжди була з ними проблема. Тепла підлога мені захотілося! Раніше вся квартира була запитана на дві автоматичні пробки старого зразка. Після електромонтажних робіт були розділені кімнати, коридор, кухня та санвузол. Так само освітлення, розетки, теплі підлоги, бойлер, пральна і посудомийна машина і т. д. і т. п. мали свою лінію. Розводка кабелю проводилася відкритим способом в гофре за старим стелі.

Закінчивши розводку електрики по стелі я приступив до монтажу гіпсокартону на металевий профіль. Гіпсокартон кріпився в два шари з разбіжкою швів. Після чого всі стіни були встановлені підрозетники, а також зібраний і змонтований електрощит.

Вентиляційний канал для кухонної витяжки знаходився дуже далеко. У зв’язку з цим довелося монтувати повітропровід через все приміщення кухні.

Стелі на кухні будуть натяжні. На стельовому перекритті в деяких місцях штукатурка тримається погано, тому було вирішено зробити чорнової стелю. Для чорнової стелі я використовував залишки підвісів з’єднавши їх попарно, металевий профіль 60*27 мм і 4 мм фанеру. Під стельові світильники із залишків дошки були зроблені заставні.

На цьому поки все. Чекайте продовження!

Твітнуть