У цій статті я хочу розповісти вам, як самостійно провести монтаж підвісної стелі Армстронг. Така стеля ще називають касетним. Монтаж такої стелі досить проста, тому цілком можна обійтися без залучення фахівців. Загалом, збирається, як дитячий конструктор!

Наповнення підвісної стелі може бути виготовлена з різних матеріалів. В даному прикладі це плити 600×600 мм виготовлені з мінеральних волокон. Простіше кажучи, це негорюча кам’яна вата, яка використовується для утеплення і шумоізоляції стін, перегородок, покрівлі і т. д., тільки пресована і з декоративним покриттям. Тому при її монтажі бажано використовувати рукавички, а краще всього і окуляри з респіратором.

Стеля з таким наповненням призначений для монтажу в сухому приміщенні, тому що плити здатні вбирати вологу, від цього деформуватися або залишати на своїй поверхні плями.

Крім плит в комплект стелі входить його каркас, який складається з пристінного кутника (довжина 3 метра), основних напрямних (довжина 3,6 або 3,7 метра), проміжних направляючих (довжина 0,6 та 1,2 метра) і підвісів.

Перед тим, як йти в магазин, виробляємо розрахунок підвісної стелі Армстронг. Першим ділом, потрібно намалювати план приміщення, в якому буде проводитися його монтаж. На плані намалювати розташування плит. Розташовувати плити на стелі, бажано відштовхуючись від центру, щоб біля протилежних стін їх розмір був однаковим. Також можна відштовхуватися і від краю стіни, що не є помилкою.

При купівлі підвісної стелі, практично в будь-якому магазині, вам розрахують кількість необхідних комплектуючих, згідно з поданим планом. Але краще зробити це самостійно, позначивши види направляючих на малюнку різними кольорами. У деяких магазинах продавці дуже люблять порахувати матеріал з запасом, і цей запас буває дуже об’ємним! При нестачі матеріалу, краще докуповувати деталі того ж виробника, комплектуючі різних виробників не можуть стикуватися між собою.

Монтаж підвісної стелі

Монтаж підвісної стелі починаємо з відбиття рівня. Для цього краще всього використовувати лазерний рівень. Розкладаємо триногу приладу на максимальну висоту і відзначаємо горизонт по периметру приміщення. Потім за допомогою рулетки або рейки, відштовхуючись від цієї лінії, переносимо рівень на бажану висоту стелі. Ця неприємна процедура перенесення лінії стосується лише дешевих моделей лазерних рівнів, які можна закріпити на стіні або стелі. Коротше, як у мене =). Відстань між основним і підвісною стелею слід визначати, орієнтуючись на розміри світильників, вентиляційних каналів і пр. Якщо лазера у вас немає, можна використати гідроуровень, але тоді для розмітки вам знадобиться напарник.

Рівень відбитий. Приступаємо до монтажу пристінного куточка. В куточку на відстані 400-600мм один від одного свердлимо отвори. Чітко по лінії рівня прикладаємо куточок до стіни і олівцем через отвори робимо позначки. Якщо стіна бетонна або з цегли, свердлимо перфоратором отвори, вставляємо в них дюбелі і з допомогою шурупів прикручуємо куточок. Для монтажу краще всього підійдуть саморізи з плоским капелюшком. У кутах приміщення пристінний куточок стыкуем внахлест, а по довжині встик. Не зайвим буде розрахувати розташування отворів в куточку так, щоб вони розташовувалися в місцях примикання з проміжними напрямними.

Після установки пристінного куточка, згідно намальованому планом, на пристінних куточках протилежних стін відзначаємо примикання основних напрямних. Відзначаємо не центр, а край направляючої. Відстань між основними напрямними дорівнює 1200мм. Тепер за цим ризикам треба натягнути нитки.

Хочу звернути особливу увагу на застосування нитки або шнура. Це відмінний спосіб створити рівну площину. Він дуже добре підходить для виготовлення будь-яких каркасів стель, стін, перегородок і різних коробів. Застосовуючи міцні нитка або шнур, ймовірність помилки зводиться практично до нуля. За допомогою бульбашкового правила такого результату не домогтися. Так що настійно рекомендую!!!

Нитки основних напрямних натягнуті. Можна приступати до установки підвісів. Перш ніж встановлювати підвіси їх треба трохи допрацювати. Петля для кріплення до стелі занадто велика, тому з допомогою пасатижів зменшуємо її діаметр. Потім паралельно нитками розмічаємо місця під підвіси на стелі. Якщо перекриття бетонні, свердлимо перфоратором отвори і вставляємо в них дюбелі. Підвіси кріпимо за допомогою шурупів з плоским капелюшком. Для зручності регулювання, прутки підвісів краще зігнути в розмір до монтажу підвісів на стелю. Відстань між підвісами повинна бути приблизно 1-1,1 м.

Перш ніж встановлювати основні напрямні підвісної стелі, необхідно переконатися в правильній формі приміщення. Для цього на пристінному куточку однієї зі стін, розташованої паралельно основних напрямних, відзначаємо найближчим до стіни примикання проміжної спрямовуючої. Від цієї ризики, строго перпендикулярно ниткам основних напрямних, натягуємо ще одну нитку до протилежної стіни. Вимірявши відстань від цієї нитки до найближчої паралельної стіни в різних точках, ми дізнаємося кривизну стіни. На фотографіях цей момент не показаний, оскільки приміщення виявилося на диво рівним і правильним!

Встановлюємо основні напрямні. Якщо приміщення рівне, напрямні підрізають строго по найближчому від краю стикувального отвору. Якщо стіни нерівні або не прямі кути приміщення, напрямні підрізають так, щоб стикувальні отвори проходили строго по перпендикулярно натягнутої нитки. Стикуються основні напрямні з допомогою розташованих на їх кінцях засувках. Регулюванням підвісів вирівнюємо напрямні суворо нитками.

Починаємо вставляти проміжні напрямні. Вставляємо напрямні довжиною 1200 мм між основними напрямними з кроком рівним розміру плити. У нашому випадку це 600 мм. Потім між цими направляючими вставляємо напрямні довжиною 600 мм. Складання починаємо з цілих комплектуючих. Закінчивши збирати середину стелі і ще раз перевіривши, що деталі зістиковано під кутом 90гр, починаємо монтувати напрямні, що примикають до стін. Їх необхідно підрізати так, щоб вони одним кінцем були вставлені в основну напрямну, а другий кінець лягав на пристінний куточок. Перевіряємо прямі кути стикування.

Самий складний етап складання підвісної стелі позаду. Тепер залишилося встановити стельові плити. Перед установкою плити повинні відлежатися в приміщенні монтажу стелі протягом доби. Укладання стельових плит теж починаємо з середини стелі. Для підрізування крайніх плит можна використовувати будь-яку рівну рейку і будівельний ніж. Плити потрібно укладати як можна акуратніше, намагаючись не пошкодити їх про підвіси.

Монтаж світильників в підвісну стелю

Для установки точкових світильників в плитах необхідно вирізати отвори. Знаходимо центр плити і з допомогою будівельного ножа вирізаємо отвір для світильника. Вставляємо світильник і встановлюємо плиту на місце, попередньо випустивши провід. Підключаємо і закріплюємо лампочку.

Наш підвісна стеля готовий!

Підвісна стеля з перепадом висот

Ще бувають ситуації, коли необхідно зробити підвісну стелю з перепадом висот. Нижче на фотографіях показано, як зробити перепад висоти у підвісної стелі Армстронг.

Пристінний куточок стелі монтується в два рівня. У місці перепаду висот куточок, встановлений під ухилом, з’єднує два рівня стелі. В даному випадку ухил дорівнює розміру плити. Верхній і нижній рівень стелі, на ділянці перепаду висот, обов’язково повинен закінчуватися основними напрямними. У проміжних направляючих робляться надрізи з подальшим вигином стикувальних елементів. Після чого встановлюємо підготовлені проміжні напрямні між двома основними напрямними двох рівнів підвісної стелі. Далі закидаємо плити, і наш стеля готовий!

Якщо є питання, пишіть у коментарі, буду радий допомогти.

Твітнуть