У рейковому стелі отвір під світильник можна зробити двома способами. В обох випадках вирізається отвір до установки ламелі на стелю, тому потрібно заздалегідь визначитися з місцем розташування майбутніх світильників.

Отже, у процесі монтажу стелі ви дійшли до ламелі, в якій потрібно зробити отвір під світильник. Відзначаємо на деталі центр світильника і за допомогою циркуля креслимо коло дорівнює його посадочного діаметру. Якщо циркуля немає, можна скористатися рулеткою і з її допомогою відкласти від центру радіус отвору по всій окружності, з’єднавши точки суцільною лінією. Також для розмітки в якості шаблону підійдуть різні кришечки і т. д. =)

Перший спосіб встановлення точкового світильника найпростіший, але і самий не передбачуваний :). Отвір робиться з допомогою коронки по дереву. На фотографії зображена коронка по дереву китайського виробництва. З її допомогою можна зробити кілька отворів в алюмінієвих ламелях стелі. Потім вона приходить в непридатність. На стелю у ванній кімнаті її цілком вистачає :). Для вирізання отвору беремо відрізок бруса. Підкладаємо його під ламель. Затискаємо коронку в дриль або шуруповерт, і міцно тримаючи заготівлю, высверливаем отвір. При свердлінні коронку може затиснути, і вона може розібратися, тим самим подряпавши заготовку. Тому краще використовувати цільну коронку, а не зі знімними пильними вінцями.

Другий спосіб трохи складніше і займає більше часу. Але при цьому способі менше ймовірність пошкодити заготовку. Для роботи нам знадобляться ножиці по металу. За допомогою дрилі, в центрі розміченій колу, высверливаем невеликий отвір. Ножицями по металу розрізаємо ламель від центру до краю посадкового місця по всій окружності з кроком приблизно 5мм. Робити це потрібно дуже акуратно. Отримані пелюстки загинаємо на тильну сторону заготовки і відрізаємо їх. Повністю їх не можна відрізати, залишивши 4-5мм.

Коли отвір готовий, приступаємо до встановлення точкового світильника. Вставляємо в отвір точковий світильник і монтуємо ламель на стелю. Потім вставляємо лампочки в патрон і закріплюємо її у світильнику.

Твітнуть