Всім привіт!!!

Сьогодні трошки поговоримо про, те як повісити бра на стіну.

Зараз в магазинах величезний вибір різних настінних світильників. Крім зовнішнього виду і матеріалу є відмінності і в способі їх кріплення до стіни. В принципі нічого складного в їх монтажі немає, але труднощі іноді зустрічаються.

Для прикладу я взяв два світильника. Перший – це бра з металевим корпусом і скляним плафоном. Другий також має металевий корпус, в нього можна регулювати напрямок світлового потоку, служить він для підсвічування картин. Світильники будуть кріпитися до оштукатуреній стіні з пустотілої цегли. Для їх монтажу інструменту нам буде потрібно: ударний дриль або перфоратор, індикаторна викрутка, хрестова викрутка, кусачки, будівельний рівень, будівельний ніж і олівець.

Отже, приступаємо до установки бра!

Відключаємо харчування майбутнього світильника і робимо розмітку. До стіни над проводом прикладаємо будівельний рівень і олівцем проводимо горизонтальну лінію. Загалом, лінію можна провести і під проводом :). Відкрутивши два шурупа, знімаємо зі світильника монтажну планку і прикладаємо її до накресленої лінії. Олівцем відзначаємо розташування отворів. Зазвичай провід в стіні прокладений вертикально, вище точки виведення, так що вірогідність пошкодити його при свердлінні мінімальна. Ударним дрилем або перфоратором по розмітці робимо два отвори в стіні і вставляємо в них два нейлонових дюбеля. Прикладаємо до стіни монтажну планку і кріпимо її за допомогою шурупів. Зазвичай дюбелі і шурупи входять в комплект світильника. Якщо їх немає, то можна використовувати нейлонові дюбелі діаметром 6 мм і шурупи для тонких пластин з плоским капелюшком і довжиною приблизно 40 мм.

Далі нам потрібно підключити світильник до проводу, який виходить із стіни. Якщо кінець дроту довгий, обрізаємо його до оптимальної довжини. У нашому випадку це трижильний кабель NYM. Якщо з кабелю не знята зовнішня ізоляція, з допомогою ножа надрізаємо її по колу і знімаємо. Це потрібно робити дуже акуратно, намагаючись не прорізати зовнішню ізоляцію повністю і не пошкодити ізоляцію на жилах. Надрізавши ізоляцію приблизно наполовину, потрібно злегка зігнути кабель і вона під дією розтягування повинна луснути до кінця. Потім її можна стягти з жив рукою. Зачищаємо кінці дроту. Це можна зробити за допомогою кусачок або ножа, необов’язково для цього купувати спеціальний інструмент. Включаємо живлення світильника і індикаторною викруткою перевіряємо, на який жилі фаза, щоб не підключити її замість заземлення до корпусу світильника :). Звичайно чорний або коричневий провід – це фаза, синій – нуль, жовтий з зеленими смужками – земля. Але всяке буває, краще перевірити :). Знову відключаємо живлення і з допомогою клемної колодки з’єднуємо жили кабелю із стіни з жилами світильника. У цього світильника в комплекті була подвійна клемна колодка, і жили заземлення довелося поєднувати з допомогою ізолюючого ковпачка.

У висновку, двома гвинтами кріпимо світильник до монтажній планці, ставимо плафон і вкручуємо лампочку.

Плавно переходимо до установки другого світильника =). З ним ситуація складніша. Загалом, все те ж саме, що і з першим, крім деяких моментів.

Монтажна планка у нього широка і кріпиться до стіни на чотири шурупа. Кріпитися вона повинна праворуч від виведеного дроти. В даному прикладі провід виведений по центру світильника, а розташування світильника змінювати не можна. Щоб поставити світильник на задане місце, потрібно пропустити жили проводу під монтажної планкою. Для цього спочатку відключаємо харчування для світильника і з допомогою ножа надрізаємо зовнішню ізоляцію кабелю урівень зі стіною, знімаємо її.

Після чого зачищаємо кінці жив і згинаємо їх в ліву сторону. Прикладаємо монтажну планку для розмітки. За допомогою будівельного рівня вирівнюємо її по горизонту і відзначаємо точки для отворів. За допомогою дриля або перфоратора робимо чотири отвори і вставляємо в них нейлонові дюбелі.

Шурупами кріпимо планку до стіни, акуратно поклавши під нею жили кабелю, і перевіряємо її установку будівельним рівнем. Для зручності з’єднання проводів зі світильником, відкручуємо від світильника клемну колодку і приєднуємо до неї жили кабелю згідно з позначеннями на світильнику. Кріпимо колодку назад на світильник. З допомогою двох гвинтів кріпимо світильник до монтажної планки. Все, світильник встановлений!

P. S. надалі, обов’язково, буду публікувати статті з монтажу світильників. Іноді зустрічаються складні ситуації і дуже цікаві екземпляри світильників, при встановленні яких доводиться добряче поламати голову.
Вдалого ремонту!

Твітнуть