Доброго дня шановні читачі блогу bolshoy-remont.ru.

Хочу поділитися з вами досвідом з ремонту кухні. Це не просто косметичний ремонт, а справжній капітальний ремонт з заміною підлоги і переплануванням. Довелося зробити ремонт в коридорі, щоб зробити його підлога на одному рівні з кухонним. А взагалі він був такий же страшний, як і кухня без ремонту було не обійтися!

Відразу зізнаюся, що роботи проводив у своїй квартирі. Останній ремонт на кухні проводився в 1998 році, в результаті площа кухні збільшилася до 24-х метрів. Така велика площа вийшла в результаті знесення перегородки із суміжною кімнатою. Планування кухні не дуже вдала. Дуже багато дверних прорізів, причому вихід на сходову площадку теж з кухні. Після першого ремонту площа кухні не була раціонально використана, та й ремонт був зроблений через «одне місце». Головне, що підлогова керамічна плитка була покладена на шпунтовані ДСП. Після першої ж протікання від сусідів плити розбухли, і плитка потріскані відвалилася. Вона правда і так би відвалилася через якийсь час, тому що на таку підставу плитку укладати не можна.

Довго я готувався до цього заходу і страшенно переживав за майбутніх складнощів. Головне, що належало жити в цьому ремонті. Але збирати пазли з вивалилися осколків плитки протягом декількох років мені порядком набридло!

Зараз вже все позаду, і я нарешті можу розповісти вам про те, як зробити капітальний ремонт кухні своїми руками. Причому зробити його можна поодинці, головне наважитися! Процес ремонту буде розбитий на кілька частин, і майже до кожної статті буде прикріплений відеофайл.

А почнемо ми з демонтажних робіт. Ну, це як зазвичай! Не дуже цікава тема, але все-таки. На демонтаж підвісної стелі, різних коробів і знищення меблів загострювати увагу не буду. Перейду відразу до підлоги.

Спочатку я зняв всю плитку. Саме зняв, тому що вона лежала, а не була приклеєна. На фото зверніть увагу, як нанесений клей на тильну сторону деяких плиток. Спочатку шпателем-гребінкою, а потім людина робить плюшки з клею, щоб підняти плитку до потрібного рівня. Це хороший приклад, як працювати не потрібно. Я не раз зустрічав таких працівників. Завжди хочеться у такої людини запитати: «Ну, якщо ти все одно косячишь, навіщо гребінкою на всю плитку клей завдаєш? Роби просто плюшки, хоча б клей зекономиш!». Гаразд, не будемо про сумне.

Після демонтажу плитки, за допомогою коронки по дереву я зробив отвори в декількох місцях, щоб подивитися, як зроблені лаги і на чому варто перегородка санвузли з гіпсоліта. Підтвердилися мої побоювання – перегородка стояла на підлозі який я збирався демонтувати.

Не дивлячись на всі складнощі, шпунтовані листи ДСП і лаги були демонтовані і переді мною відкрилася справжня краса! В якості балок перекриття були металеві двотаври. На балки були покладені дошки і насипано будівельне сміття. До речі, по краях приміщення кухні балок не було і кінці старих лад лежали на заповненні з будівельного сміття і трохи пружинили. Відстань між балками було різне, в середньому приблизно 1600 мм. А це дуже багато! Суміжна з кімнатою стіна стояла на старих дошках, які були покладені на двох балках перекриття. З несучої цегляної стіни стирчав відрізок двотавра вище рівня решти балок перекриття. Напевно, раніше на цьому місці стояла піч. В коридорі з несучої стіни біля підлоги стирчав бордюр з цегли. Коротше, я був в легкому шоці і на той момент не розумів, як зробити стабільну основу для укладання плитки. Причому рівень підлоги потрібно було зробити нижче, щоб не було сходинок в дверних отворах між кімнатою і коридором.

З демонтажних робіт все, ремонт підлоги буде в наступній статті. Ах так, зовсім забув. Самостійно придумати планування кухні я так і не зміг, довелося звертатися до дизайнера. Було запропоновано шість варіантів, і ось який ми обрали. Саме він і був втілений в життя з невеликими змінами, так що дивіться продовження!

І за традицією коротеньке відео до даної статті:

Твітнуть