Косметичний ремонт в господарському приміщенні підвалу заміського будинку майже закінчений. Настав час зайнятися установкою сантехніки. А нам потрібно встановити умивальник і пральну машину.

Каналізаційна труба знаходиться на висоті одного метра від підлоги. Помпа пральної машини впорається з підйомом використаних стічних вод на цю висоту, а ось для умивальника доведеться купувати каналізаційний насос.

Купити сантехнічний каналізаційний насос не проблема. Вибір величезний. Дуже широко представлено насосне обладнання французької фірми SFA. Загалом-то, на ньому я і зупинився. Вибрав каналізаційний насос SFA Sanidouche, його ще називають Санинасос. Цей каналізаційний насос побутовий і використовується для відкачування стічних вод з раковини або душової кабіни. Також в цьому насосі є додатковий вхід, до якого можна підключити біде. Цим насосом можна відкачувати стічні води на висоту до чотирьох метрів. Максимально допустима температура води 35°. Небагато, але для умивальника цілком достатньо.

Роботу починаємо з прокладення трубопроводу і установки водорозеток з кульовими кранами для підключення пральної машини і змішувача для умивальника.

Умивальник будемо встановлювати з п’єдесталом, його ще називають умивальник тюльпан. Встановлення умивальника починаємо з розмітки. Ставимо умивальник на п’єдестал і акуратно підсовуємо його до стіни. Вирівнюємо по горизонталі і стежимо, щоб задня стінка чаші умивальника щільно прилягала до стіни. Через кріпильні отвори умивальника робимо розмітку на стіні. Відсуваємо умивальник і перфоратором робимо отвори в стіні. Вставляємо дюбелі і вкручуємо шпильки. Кріпимо раковину з допомогою гайок і шайб, вирівнявши його по горизонту.

Змішувач з сифоном можна встановити, як до, так і після установки раковини. Особисто я змішувач ставлю до монтажу раковини, а сифон після.

Відкриваємо коробку з каналізаційним насосом і приступаємо до його встановлення. Для початку встановлюємо на нього всі необхідні муфти і патрубки. Тут все згідно інструкції і, загалом-то, все досить просто! Потім, з допомогою гвинтів, прикручуємо на дно корпуса два пластикових кріплення і кріпимо насос до підлоги, залишивши достатньо місця для його обслуговування.

Збираємо вертикальний напірний трубопровід, а потім, під нахилом від умивальника, підвідний. Всі переходи трубопроводу робимо плавними, використовуючи по два куточка 45°. Встановлюємо на умивальник сифон і з допомогою гофри підключаємо його до трубопроводу. Підвідний трубопровід від умивальника до насоса я зібрав з пе труби 32мм, і за неписьменності з цієї ж труби зробив напірний. Довго переживав з цього приводу, але, мабуть, марно. Висота підйому води невелика, тиск води невисока, та й з’єднання труб дуже щільне. Після тривалого використання насоса течі виявлено не було. Якщо потім раптом з’являться проблеми з герметичністю, заміню труби на металопластик.

P. S. По роботі насоса можу сказати наступне: Монтаж дуже простий і не вимагає високої кваліфікації. Насос спрацьовує автоматично, у міру надходження в нього води. При малому надходженні вода відкачується порційно. Не дуже галасливий. Невеликі габаритні розміри, займає мало місця. З приводу якості поки нічого сказати не можу!

Твітнуть