Здрастуйте, дорогі читачі блогу bolshoy-remont.ru!

Сьогодні ми розглянемо, як правильно встановити міжкімнатні двері самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів. Насправді будуть дві двері! І ці двері будуть з найнижчої цінової групи. Хто збирається ставити двері в перший раз — це як раз те, що потрібно!

Каркас цих дверей виготовлений з хвойного бруса. Внутрішній простір наповнено дрібновічковими сотами з картону. Коробка виготовлена повністю з МДФ (пресовані деревні волокна). Дверне полотно і коробка облицьовані декоративним папером. Замок і петлі вже врізані. На коробці є поглиблення з заглушками для монтажу в отвір за допомогою шурупів. Візуально нагадують фінські двері, але за якістю сильно програють їм.

Двері будуть встановлюватися з порогом. В комплекті пороги були відсутні, і для виготовлення порогів була придбанаще одна дверна коробка. У даній ситуації, за певних причин, встановлюємо двері до оздоблювальних робіт. Насправді, двері краще всього встановлювати безпосередньо перед обклеюванням шпалер, вже після шпаклювальних робіт.

Дверний отвір ширше двері на 140 мм. Для установки нам спочатку необхідно звузити отвір. Робити ми це будемо з допомогою бруса і гіпсокартону.

Беремо брус 50×50 мм і отпиливаем його по висоті отвору. За допомогою дрилі высверливаем отвори для шурупів. Робимо по чотири отвори в кожному бруску, діаметр отвору трохи менше діаметра самореза. В отвори вкручуємо саморізи так, щоб з протилежного боку брусків вони виходили на 2-3 мм.

За допомогою схилу або рівня в прорізі креслимо лінію не забувши відступити від краю стіни відстань рівну товщині гіпсокартону. Прикладаємо брус до отвору чітко по лінії молотком і злегка постукуємо по капелюшках саморізів, відзначаючи точки для майбутніх отворів.

Щоб не втратити точки, наколоті саморізами, відразу обводимо їх олівцем. На брусках робимо позначки, де верх і де низ і з якої сторони вони будуть розташовуватися. За відмітками на укосах отвору перфоратором робимо отвори, вставляємо дюбелі і прикручуємо бруски.Відрізаємо смужки гипсокартона і кріпимо їх за допомогою саморезов до брусків, поки тільки з одного боку.

Починаємо збирати дверний блок. Встановлюємо петлі на дверне полотно в спеціальні поглиблення, попередньо висвердливши отвори діаметром менше діаметра шурупів. Потім кладемо полотно на бічні частини коробки. Робимо так, щоб зверху коробка виступала за край полотна приблизно на 3 мм. А знизу, з допомогою рулетки і олівця відзначаємо ризику на відстані приблизно 5 мм від дверного полотна. Так як двері встановлюється з порогом, цієї відстані достатньо. А якщо б порогу не було, потрібно було б відміряти від краю полотна до країв коробки 7-10 мм.

Одночасно зазначаємо розташування петель на коробці. Завдяки великим заглиблень у дверному полотні, в коробку врізати петлі не потрібно.

З допомогою стусла або ножівки отпиливаем бічні частини дверної коробки.

Розбираємо петлі, вибивши з них шплінти з допомогою кернера і молотка. Відповідні частини петель прикручуємо до коробки по зробленим раніше мітках, попередньо висвердливши отвори під шурупи.

Збираємо коробку з допомогою шурупів, попередньо висвердливши отвори. Отвори потрібні обов’язково, інакше МДФ обов’язково трісне при укрученні шурупів.

Встановлюємо коробку у проріз. Фіксуємо її дерев’яними клинами в верхній частині. Потім приступаємо до монтажу частини коробки з петлями. За допомогою рівня з бульбашкою, дерев’яних клинів і саморізів встановлюємо її строго у вертикальному положенні. Клини можна виготовити з обрізків бруса. Відпиляйте відрізок бруса не довше товщини коробки. За допомогою стамески і молотка наколіть його на шматки потрібного розміру. Замість стамески можна використовувати ніж-косяк або шевський ніж. Після фіксації частини з петлями приступаємо до протилежної частини коробки. Її ми кріпимо тільки на саморізи, не затягуючи їх до кінця.

Вішаємо дверне полотно, обережно прикриваємо його. Також за допомогою дерев’яних клинів і саморізів фіксуємо другу частину коробки. Стежимо, щоб зазори між дверною коробкою й полотном були однаковими. Зазор повинен бути не менше 3 мм.

У даній двері на коробці відстань між саморізами дуже велике, а коробка дуже тонка і з МДФ, тому сильно деформується. Щоб уникнути установки численних розпірок в отвір коробки перед заповненням піною, використовуємо клини в зазорах між полотном і коробкою. Для цього підійдуть шматки оргаліту.

Після фіксації дверей зазори між коробкою і укосом отвору потрібно заповнити монтажною піною. Монтажну піну краще використовувати професійну з пістолетом. Вона щільніше і у неї менша розширення при застиганні. І тому дуже низька ймовірність того, що коробка деформується. Можна використати і звичайну піну, але дуже акуратно. У цьому випадку зазор доведеться заповнювати мінімальною кількістю піни або в кілька прийомів, залежно від ширини зазорів.

Після застигання зрізаємо надлишки піни і кріпимо смужки з гіпсокартону з лицьової сторони з боків коробки.

Другі двері встановлюємо у проріз також, тільки без додаткового бруса.

На другу двері ставимо добори. Добори отпиливаем в розмір по довжині і ширині врівень зі стіною. З допомогою дерев’яних клинів і малярської стрічки фіксуємо добори і заповнюємо зазори піною. Якщо використовується звичайна піна бажано поставити розпірки з бруса, проклавши по торцях бруса картон, щоб не зіпсувати облицювання доборів.

Встановлюємо дверні ручки. Шпильки для кріплення ручок необхідно зменшити, орієнтуючись на товщину дверного полотна. Наличник встановлюємо після оздоблювальних робіт.

Ось ми і розглянули, як можна самому правильно встановити міжкімнатні двері. Це, звичайно, найпростіший варіант установки дверей, але оптимальний для першого разу!

Твітнуть