Привіт, друзі!

Якщо Ви вирішили зробити установку пластикового підвіконня своїми руками, то сміливо можу Вас запевнити, що нічого складного в цьому немає. На прикладі даної статті постараюся докладно описати процес встановлення підвіконня з ПВХ.

В першу чергу нам необхідно підготувати підставу. Якщо віконні укоси вже зроблені, потрібно зробити в них штроби, так звані кишені, для заходу підвіконня.

В даному випадку підстава знаходиться дуже низько від нижнього профілю вікна. Тому доведеться залити цементно-піщану стяжку («подушку») для підняття рівня підстави. Робимо розмітку стіни. На стіні відзначаємо нижній рівень майбутнього підвіконня і кріпимо напрямну дошку нижче цього рівня на 2мм. Очищаємо від пилу поверхню. Якщо цегла на підставі пустотіла прокладаємо малярську сітку для запобігання потрапляння розчину всередину цегли. Готуємо цементно-піщаний розчин, змочує поверхню і заливаємо стяжку. Щоб рівно залити стяжку та не встановлювати додатковий маяк, можна використовувати нехитре пристосування, виготовлене з бруса. До речі це моє ноу-хау :).

Після заливки стяжки болгаркою або електролобзиком вирізаємо підвіконня за розміром посадкового місця. Підвіконня повинен виступати за поверхню стіни приблизно на 40 мм, але не більше 70мм. Це потрібно для того, щоб потік теплого повітря від радіатора опалення безперешкодно піднімався вгору. Можна встановити і урівень зі стіною, це іноді необхідно з-за особливостей проекту.

Після того, як підвіконня вирізаний, потрібно встановити торцеві заглушки. Заглушки відпилюють з запасом, щоб при установці підвіконня вони трохи заходили в стіну.

Зазор між основою і підвіконням дорівнює 2мм. При такому маленькому зазорі ми можемо поставити підвіконня, як на монтажну піну, так і на рідкі цвяхи. Після того, як стяжка висохне, підвіконня вставляється в підставочний профіль вікна зі спеціальним пазом і повинен щільно прилягати до нижнього краю вікна. Щоб домогтися більш щільного притиснення можна використовувати тонкі обрізки нашого підвіконня або дерев’яні клини, які потрібно підкласти під підвіконня ближче до примиканню з вікном. Також, ближче до примиканню з вікном, наноситься монтажна піна. Вона тим самим перекриває зазор між основою і підвіконням, що вийшов з-за підкладок та запобігає появі протягів. Смужками на підставу наносимо монтажну піну або рідкі цвяхи і вставляємо підвіконня.

Іноді дуже складно вставити підвіконня в паз профілю. Нижня пелюстка профілю не дає вставити підвіконня. Зазвичай це трапляється, коли підвіконня підрізається по ширині. Внаслідок чого частина підвіконня зі спеціальною фаскою (заокругленням) відпилюють. В цьому випадку треба вирізувати підкладки під підвіконня довше, щоб вони наполовину заходили в паз профілю і наполовину визирали з нього. Тоді при установці підвіконня підкладки притиснуть нижній пелюстка, і Ви зможете легко вставити підвіконня в профіль.

Тепер потрібно перевірити горизонтальність встановленого підвіконня. Кладемо бульбашковий рівень на поверхню, і якщо є відхилення, регулюємо горизонт підкладками. При якісно зробленої стяжці це не потрібно.

Фіксуємо підвіконня клинами і монтажною піною в штробах під відкосами. Кладемо вантаж або ставимо розпірки між верхнім укосом і підвіконням. Чекаємо приблизно добу, зрізаємо піну і заштукатуриваем штроби на укосах. На цьому установка пластикового підвіконня завершена.

Існує багато суперечок про те, чи робити ухил підвіконня у бік приміщення. В принципі не обов’язково, але краще підстрахуватися. Дуже часто буває, що на вікнах конденсується волога, причому у великих кількостях. Вся ця вода з вікон стікає на підвіконня. Вікон і підвіконь ця волога не страшна, а от пофарбованим відкосів вона може пошкодити досить істотно. Так що вибір за Вами :).

Твітнуть