Здрастуйте, дорогі читачі блогу bolshoy-remont.ru.

На цьому етапі ремонту нам належить захистити елементи підлоги від проникнення вологи. Кухня вважається вологим приміщенням, але гідроізоляцію підлоги ми будемо робити з цієї причини, а з-за можливої появи протікання. Протікання можуть з’явитися як з нашої вини, так і з вини сусідів, що знаходяться зверху. Якщо під плитку потрапить велика кількість води, гіпсоволокнисті плити навряд чи збережуть свої первинні властивості. Наслідки будуть сумними.

Роботи з гідроізоляції не дуже складні, це навіть простіше ніж пофарбувати стіну або стелю водоемульсійною фарбою. Як і перед фарбуванням потрібно обов’язково очистити і прогрунтувати поверхню. В даному випадку аркуші ГВЛ я обробив спочатку грунтовкою глибокого проникнення, а потім більш густий грунтовкою.

Для влаштування гідроізоляції підлоги нашої кухні ми будемо використовувати обмазувальну гідроізоляцію на полімерній основі і бутилкаучукові гідроізоляційну стрічку.

Гідроізоляційна стрічка

Для герметизації стиків підлоги і стін я використовував бутилкаучукові стрічку. Вона самоклеящяяся і складається з трьох шарів, верхній шар – це неткане полотно, в центрі знаходиться бутилкаучук, нижній шар – це антиадгезійний папір. Антиадгезійний папір потрібна для того, щоб стрічка в рулоні не злипалися. Перед приклеюванням стрічки вона видаляється. По суті ця стрічка двошарова. Її товщина складає 0,75 мм. Ширина стрічки 50, 75 і 100 мм. Довжина стрічки в рулоні – 20 м. п. З-за того, що стрічка самоклеюча, з нею дуже зручно працювати.

Раніше я застосовував стрічку, яка вкладається у вологий шар гідроізоляції і притискається до поверхні за допомогою шпателя. Не дуже зручно, але результат теж відмінний! До того ж вона тонша, що важливо при укладанні мозаїки. Найбільший мінус такої стрічки – це ціна.

Обмазувальна гідроізоляція

Для влаштування гідроізоляції поверхні підлоги я використовував обмазувальну гідроізоляцію на полімерній основі. Це готова до застосування маса, яка підходить навіть для герметизації басейнів. Для кухні, звичайно, це перебір!

Такий вид гідроізоляційної мастики я вибираю в першу чергу із-за зручності її нанесення. Та й кінцевий результат завжди мене влаштовує.

Гідроізоляція наноситься пензлем або валиком мінімум в два шари з проміжною сушкою приблизно 2 години. Кожен наступний шар наноситься перпендикулярно першому. Це робиться для того, щоб створити більш однорідну поверхню без можливих пропусків. Плитку можна укладати вже на наступний день, приблизно через 24 години.

По своєму досвіду можу порекомендувати продукцію виробників Німеччини, Фінляндії і Швеції. З російською продукцією мені стикатися не доводилося!

Докладніше про те, як я робив гідроізоляцію підлоги можна подивитися на відео:

Продовження буде!

Твітнуть