Зливні каналізаційні трапи використовують всередині і зовні приміщень. Їх використовують для гаражів, терас, балконів, для зливової каналізації, підвалів, басейнів, ванних кімнат і т. д. Але найчастіше каналізаційний трап використовують для душу.

Розглянемо трап, який встановлюється всередині приміщення. Затвор і корпус цього трапа виготовлений з високоміцного пластика, а решітка з нержавіючої сталі. У таких трапів два призначення. Одні трапи призначені для постійного відведення води, а інші для відводу води, якщо вона випадково потрапила на підлогу.

Наприклад, трап для душу повинен пропускати води більше, ніж випливає з водопроводу. Тобто у нього повинна бути велика пропускна здатність. До трапів, встановленим для невеликого або випадкового попадання води, наприклад, у котельні, підвалі чи туалеті, чи інша вимога. Незважаючи на те, що всі трапи мають гідрозатвор, вода з часом у них випаровується, і запах з каналізації проникає в приміщення. Ця проблема особливо актуальна для приміщень з теплими підлогами.
З-за більш високої температури підлоги вода випаровується швидше. Для цих випадків застосовують каналізаційні трапи з сухим затвором. У конструкції такого трапа присутній поплавок, який запобігає випаровуванню води. Також, для запобігання появи запаху, можна використовувати каналізаційний трап з гідрозатворів, встановивши додатково сухий сифон (Сухий сифон зарекомендував себе не з кращого боку. При великому обсязі води в період експлуатації, гумовий клапан з часом розтягується і перестає схлопуватися, із за чого з’являється запах з каналізації. Додано 28.10.2014) або зворотний клапан з функцією сухого сифона. Зворотний клапан може захистити від затоплення при забрудненні каналізації. У випадку з додатковою установкою сухого сифона або зворотного клапана, рекомендую передбачити люк для доступу.

Отже, перейдемо до встановлення зливного каналізаційного трапа в стяжку підлоги всередині приміщення. Прикладом нам послужать підлогу в парильні, лазні і зливної трап з нержавіючої металевої гратами. Розмір решітки трапа 100×100 мм. Випускний патрубок розташований горизонтально, хоча для цього випадку більше підійшов би вертикальний випуск.

Перед укладанням утеплювача на підлогу, демонтуємо трубу випуску каналізації та вкорочуємо її до потрібного розміру. Потім за допомогою перехідного патрубка та двох кутових відводів виставляємо трап на потрібному рівні, враховуючи ухил стяжки. Заміри виробляємо з трапом у зібраному вигляді. Щоб полегшити складання трапа, ущільнювальну гумку на вставці потрібно змастити сантехнічним вазеліном. Бажано встановити трап трохи вище, приблизно на 10 мм, після фіксації вставку з гратами можна буде підрізати.

Укладаємо пінополістирол і армуючу сітку на бетонну плиту, після чого фіксуємо трап з допомогою монтажної піни.

Заливаємо чорнову стяжку. Після того, як стяжка висохне, монтуємо в трап вставку з ґратами. За необхідності підрізаємо її по довжині, попередньо знявши ущільнювальну гумку. Грунтуємо стяжку. Потім виставляємо металеві маячки з ухилом до трапу, враховуючи товщину плитки і клею. На фотографії зображена установка маячків з допомогою гіпсового розчину. Ніколи так не робіть, для цих цілей краще використовувати плитковий клей або ремсостав на цементній основі. Заливаємо стяжку по маяках.

Після висихання чистової стяжки обов’язково наносимо два шари обмазувальної гідроізоляції. У завершенні укладаємо плитку. Примикання плитки до трапу краще заповнити силіконовим герметиком, а не затіркою для плитки.

Дуже часто, наприклад, коли заливається тонка стяжка на бетонній плиті без утеплювача, доводиться видовбувати поглиблення під трап і штроби для труб з ухилом, що помітно ускладнює роботу.

Якщо перед заливкою стяжки в якості гідроізоляції застосовують бітумні листи, привариваемые до основи за допомогою газового пальника, потрібно використовувати спеціальну гідроізоляційну манжету. Манжета кріпиться до каналізаційного трапу фланцевим кільцем. Цей випадок найчастіше зустрічається при роботах поза приміщень.

Нижче наводжу фотографії моїх робіт, в яких я стикався з установкою зливних трапів.

У висновку хочу ще раз торкнутися теми запаху з каналізації. Якщо у Вас в будинку встановлені каналізаційні трапи, в які вода потрапляє дуже рідко, або зовсім не потрапляє. Ви часто відчуваєте неприємний запах з каналізації і змушені наливати воду в зливний трап. Спробуйте, після наповнення трапа водою, налити в нього трохи соняшникової олії. Масло створить плівку, і вода випаровуватися не буде. Цей метод підійде тільки при справній системі каналізації. Якщо в каналізації погана вентиляція, зрив гідрозатвори неминучий. Зрив гідрозатвори трапляється, коли розрідження, створюване йде в каналізацію води, не компенсується припливом свіжого повітря по каналізаційного стояка.

Твітнуть