Привіт, друзі!

Сьогодні хочу вам розповісти про те, як можна зробити ревізійний люк в підвал з амортизаторами своїми руками. Тільки люк цей буде не в стіні, а в підлозі. Це буде майже невидимий люк, на якому покладена плитка.

Одного разу мені довелося вирішувати непросте завдання. Потрібно було зробити ревізійний люк під плитку своїми руками для приміщення з насосним обладнанням басейну. До мене намагалися вирішити цю проблему, і в результаті була зроблена важка кришка з бетону і кахельної плитки без петель, тільки з ручками. Зняти кришку можна було удвох з великим зусиллям. Такий варіант нікого не влаштував.

Щоб полегшити люк, для його виготовлення я використовував водостійку фанеру. І для більшої зручності при використанні розділив його на дві стулки. Ревізійний люк вийшов непоганий і найголовніше дуже зручний. Для тих, хто раптом зіткнеться з такою ж проблемою і вирішить зробити щось подібне, нижче розкажу про процес його виготовлення.

І так, спочатку виготовляємо дерев’яну раму з бруса 50×50 мм. Вона повинна бути трохи менше отвору, щоб ми могли її легко встановити. Потім з водостійкої фанери товщиною 20 мм виготовляємо стулки. Стулки обносим алюмінієвим куточком, попередньо зробивши в ньому прорізи для петель. Ширину алюмінієвого куточка підбираємо залежно від товщини кахельної плитки. Потім потрібно врізати дверні петлі. Щоб петлі не стирчали і були врівень з підлогою, їх потрібно встановити не так, як на двері. У цьому випадку ми розкриваємо петлю і встановлюємо її виворітного стороною вгору.

Одна половина петлі кріпиться без врізання на раму з бруса, з боку примикання з отвором. Друга врізається в верхню частину стулки, отвори в петлі потрібно зазенковать, щоб капелюшки саморезов утопилося. Після того, як стулки встановлені на раму, тимчасово встановлюємо конструкцію в отвір. Рама повинна вільно ввійти в отвір і спертися петлями на підлогу. На підлозі олівцем обводимо петлі і
відрізний машинкою в плитці, дуже акуратно, робимо поглиблення для них. Знову приміряємо конструкцію в отворі і закріплюємо її за допомогою дюбель-цвяхів так, щоб краї алюмінієвого куточка були врівень з підлогою. Заповнюємо зазори між рамою і прорізом монтажною піною. З внутрішньої сторони стулок встановлюємо бруски для жорсткості. Встановлюємо ручку для відкривання і приступаємо до укладання плитки. Плитку на фанеру можна укласти з допомогою рідких цвяхів. По периметру стулок і навколо ручки краще використовувати силіконовий герметик, інакше затирка з часом може вивалитися.

Люк майже готовий. Залишилося встановити газові ліфти. Майже у всіх виробників газових ліфтів в упаковці з виробом є інструкція по установці. Єдиною проблемою може стати вибір робочого зусилля ліфта.

Думаю, що наведена нижче таблиця допоможе Вам розрахувати робоче зусилля газового ліфта конкретно для вашого випадку.

І на закінчення, для додаткового захисту від вологи, рекомендую всі дерев’яні деталі покрити антисептирующим засобом або лаком.

Твітнуть