У цій статті я хочу розглянути ситуацію, яка зустрічається досить часто. У першу чергу це стосується будинків старого фонду. Деяким будинкам з цієї категорії вже більше ста років, і нерідко встає питання про капітальний ремонт підлог, особливо у вологих приміщеннях. До цих приміщень належать ванні кімнати, вбиральні та кухні.

Перекриття в цих будинках дерев’яні. Ці перекриття в якості несучої конструкції передбачають металеві або дерев’яні двотаврові балки.

У нашому ж випадку це чотирикімнатна квартира з досить просторою кухнею. Судячи з того, що балки перекриття дерев’яні, рік побудови будинку до 1905 року. У квартирі вже було демонтовано стару підлогу і видалена засипання перекриття. Залишалося тільки вирішити, який підлога робити.

Ремонт підлоги в старому фонді — це не така вже проста задача! Була розглянута армована цементно-піщана стяжка з засипанням керамзитом. Навантаження в цьому випадку виходить висока. А дивлячись на підгнилі та відремонтовані в декількох місцях балки, цей варіант відпав відразу.

Розглядався також варіант і з сухою стяжкою. При сухій стяжці робиться засипка керамзитовим піском, а зверху монтуються гіпсоволокнисті листи. У деяких випадках перед засипкою в якості лаг встановлюють металевий профіль. Для цього способу потрібно було загерметизувати всі щілини в перекритті. І навіть після цього не було гарантії, що через деякий час стяжка збереже первісний вигляд. Так що цей варіант теж не підійшов.

В результаті було вирішено зробити чорнову підлогу з дерев’яних балок перекриття використовуючи лаги з бруса і водостійку фанеру.

Перед початком робіт, з допомогою лазерного нівеліра, був відбитий рівень нового підлоги. З’ясувалося, що перепад висот перекриття дорівнював приблизно 20 сантиметрів. Відстань між балками було занадто велике. Тому було вирішено, спочатку з допомогою бруса вивести рівень балок на нульову позначку, а потім поперек них настелити лаги з кроком 30 сантиметрів. В результаті повинно було вийти два рівня лад.

В якості лаг підлоги використовуємо калібрований брус 45×90 мм. Перед початком робіт необхідно обробити антисептиком. В якості антисептика чудово підійде ХМ-11. На стіни, в місцях примикань балок кріпимо відрізки бруса. Орієнтуючись на лінію відбитого горизонту, відзначаємо верх лад, які підуть вздовж балок перекриття. До стін поруч з балками прикручуємо відрізки бруса. Згідно зроблених позначок, вбиваємо в відрізки цвяхи та натягуємо шнур. Це і буде верхньою точкою нижнього рівня лад. В приміщенні кухні цей рівень робимо на 40 мм нижче. В кухні, в якості підлогового покриття, керамічна плитка. Тому, після настилу фанери і нанесення гідроізоляції, під плитку було вирішено зробити тонку армовану цементно-піщану стяжку.

Отже, орієнтуючись на натягнуті шнури, виставляємо перший рівень лад. В якості підкладок під лаги використовуємо обрізки бруса. Лаги кріпимо за допомогою саморізів по дереву. Підкладки бажано робити плоскими, а не у формі клина. Кожну підкладку промазуємо клеєм.


Після того, як виставлений перший рівень лад, переходимо до укладання пароізоляції. Залежно від виробника, вона не сильно відрізняється за якістю. Наприклад, для цих цілей чудово підійде Ізоспан Ст. Укладаємо пароізоляцію внахлест з перекриттям 15-20 сантиметрів гладкою стороною на перекриття, а шорсткою до утеплювача. Після чого між лагами, як шумоізоляції, укладаємо негорючу мінеральну вату. Зверху мінеральну вату накриваємо тієї ж пароізоляцією, шорсткою стороною до утеплювача і кріпимо її до лагів скобами за допомогою степлера.

Починаємо кріпити верхній рівень лад. Спочатку кріпимо лаги в місцях стикування листів фанери. У моєму випадку цей крок дорівнює 1520 міліметрів. Потім кріпимо залишилися лаги з кроком приблизно 305 міліметрів.


Після виготовлення каркаса підлоги я виявив, що в місцях, де балки розташовані далеко один від одного, лаги трохи прогинаються. А для укладання штучного паркету це дуже погано. Щоб збільшити жорсткість конструкції, я під лаги поставив додаткові перемички з обрізків бруса.Фанеру я використовував водостійку, розміром 1520×152 мм. Кріпимо фанеру до лагів за допомогою саморізів, попередньо просвердливши в ній отвори. Є дуже хороші саморізи по дереву. Зовні вони схожі на саморізи для ГВЛ, тільки латунированные. З допомогою цих саморізів можна кріпити фанеру, попередньо не роблячи в ній отвори, що дуже заощаджує час. Для більшої міцності фанеру краще укладати у розбіг.

На завершення, зазори між підлогою і стіною заповнюють монтажною піною.

В результаті вийшов дуже міцний і порівняно недорогий підлогу.
Тепер можна приступати до штукатурних робіт :).

Твітнуть