Вітаю всіх читачів мого блогу =)

Сьогодні хочу розповісти вам, як мені довелося міняти картридж фільтра для води. Це був магістральний фільтр Гейзер 20ВВ для очищення холодної води від механічних домішок.

Загалом, в заміні картриджа нічого складного немає. Перед початком робіт необхідно перекрити два кульових крана перебувають перед введенням і виведенням з фільтра. Скинути тиск з допомогою червоної кнопки, що знаходиться зверху на корпусі фільтра, і спеціальним пластиковим ключем відвернути колбу.

З перекриттям кранів і скиданням тиску в мене ніяких проблем не виникло. Але ось при спробі відкрутити колбу фільтра пластмасовий ключ розвалився на дві частини, а колба не зрушилася з місця.

Щоб продовжити маніпуляції по заміні картриджа, були куплені два пластикових ключа для відвернення колби. Але навіть двома ключами колбу неможливо було провернути. Ключі вигиналися, і було страшно докладати максимум зусиль, щоб не зламати їх, так само як і перший.

Змотавши ізолентою два ключа разом, інструмент став міцніше, але до бажаного результату не навів. Відвернення колби постукуванням молотком по її ребру через брусок, розігрів корпусу фільтра феном теж результату не принесли. Як я тільки його не мучив, як я його тільки не обіймав, намагаючись відкрутити голими руками =) Все без толку. Від’єднати його від трубопроводу не представлялося можливим. Зняти його було можна, але для цього потрібно було розібрати частину трубопроводу, що робити дуже не хотілося!

Мучився я з ним три дні, відволікаючись від основної роботи години на півтори в день. Ідея прийшла несподівано. За допомогою металевої монтажної стрічки, ізоляційної стрічки до пластикових ключам, в якості важеля, я приєднав відрізок бруса. Вийшло дуже хороше пристосування, яким я практично без зусиль відвернув колбу. Ура!

Тепер хочу написати, як уникнути подібної ситуації.

Ну, по-перше при монтажі фільтра на трубопровід я б використовував згони, їх ще називають американками. Застосувавши згони, ви при необхідності без проблем зможете зняти і поставити корпус фільтра на трубопровід, і вам не потрібно буде розбирати велику кількість сполук. Це зробити буде також просто, як замінити лічильник води.

По-друге, при кожній заміні фільтруючого елемента (картриджа), ущільнювальне кільце колби необхідно змастити силіконовою змазкою для гумових ущільнювачів.

І по-третє, не потрібно закручувати колбу «від душі», та ще і з допомогою ключа. Я цю колбу закрутив руками, приклавши незначні зусилля. Навіть натяку на текти не з’явилося.

Вдалої вам заміни картриджів =)

Твітнуть