Доброго дня дорогі читачі мого блогу.

Дуже багато хто задається питанням, як зробити підлогу в лазні. Раніше я публікував галерею фотографій оздоблення дерев’яної лазні. Тепер хочу повернутися до більш докладного опису виконаної роботи з її підлогами, тобто розповісти про один із варіантів пристрою підлоги в лазні. На мій погляд, це оптимальний варіант виготовлення підлоги на бетонній плиті фундаменту в мокрих приміщеннях. Ідея не моя, але вона мені дуже сподобалась =).

Стіни зрубу зроблені з каліброваного колоди. В якості фундаменту лазні, як вже було сказано вище, бетонна плита. З плити виведена фанова труба для стоку води та пластикова труба для водопостачання.

Обв’язка зрубу зроблена з обрізної дошки 50*150мм і між нею і нижнім вінцем колод були невеликі зазори. Ці зазори я загерметизований монтажною піною. Звичайно, піна для лазні не дуже підходящий матеріал. Льняний стрічкою це було не зробити, а щілини нам не потрібні!

Далі робимо опалубку для майбутньої стяжки. Для цього використовуємо обрізну дошку 25*150 мм, попередньо оброблену антисептиком. Дошку можна використовувати і іншого розміру, в залежності від ситуації. Перед монтажем нижні вінці колод на висоту дошки також обробляємо антисептиком. Антисептик наносимо дуже рясно і бажано в два шари. Дошки кріпимо до нижніх вінцях за допомогою оцинкованих або латунированных саморізів. Якщо дошка завалюється, необхідно зробити підкладки, також оброблені антисептиком. Для обробки деревини я використовував антисептик ХМ-11.

Також необхідно зробити утеплення підлоги в лазні. Перед укладанням утеплювача на підлогу, демонтуємо трубу випуску каналізації та вкорочуємо її до потрібного розміру. Потім за допомогою перехідного патрубка та двох кутових відводів виставляємо трап на потрібному рівні, враховуючи ухил стяжки. Заміри виробляємо з трапом у зібраному вигляді. Щоб полегшити складання трапа, ущільнювальну гумку на вставці потрібно змастити сантехнічним вазеліном. Бажано встановити трап трохи вище, приблизно на 10 мм, після фіксації вставку з гратами можна буде підрізати.

Приступаємо до укладання теплоізоляції. В якості утеплювача використовуємо пінополістирол завтовшки 50 мм. Там де буде стояти піч, утеплювач не укладаємо. Піч у нас дуже важка, а навантаження на пінополістирол повинна бути рівномірна по всій площині підлоги. На місце, де буде стояти піч, я поклав залишки цегли. Був зайвий цегла, чому б не зекономити розчин для стяжки :).

Зверху на утеплювач бажано покласти поліетиленову плівку для запобігання протікання молочка з цементного розчину шви між плитами. Встановлюємо трап для зливу води і укладаємо армуючу сітку. Щоб укласти сітку, краще всього використовувати фіксатори для арматури. Мені ж довелося обійтися без плівки і фіксаторів :). Під сітку я підклав шматочки пінополістиролу, цілком гідна заміна!

Підлога в парильні буде з підігрівом, тому укладаємо гріючий кабель. Взагалі, на мій погляд, тепла підлога в лазні річ досить приємна. Перед укладанням кабелю обов’язково вимірюємо його опір і порівнюємо з показниками в інструкції. Кабель я закріпив за допомогою хомутів до армуючої сітки. Відстань між жилами кабелю зазвичай роблять 100 мм, це залежить від виробника і обов’язково вказується в прикладеній інструкції по укладанню. Між жилами кабелю, що гріє укладаємо датчик теплої підлоги, попередньо протягнувши його в гофровану трубку. Кінець гофрованої трубки потрібно закрити, щоб у неї не потрапив розчин. Це можна зробити за допомогою ізоляційної стрічки. Після укладання кабелю знову вимірюємо його опір, воно повинно бути таким же, як і при першому вимірі.

Заливаємо Стяжку в два етапи. Спочатку робимо чорнову стяжку за допомогою цементно-піщаного розчину з додаванням пластифікатора. При заливці орієнтуємося на дошки по периметру підлоги і зливної трап, залишаючи місце для другого шару стяжки. Затока стяжку вимірюємо опір кабелю, що гріє. Після того, як стяжка висохне, грунтуємо поверхню і встановлюємо металеві маяки. Встановлювати на гіпсовий розчин їх не варто. Для цього краще використовувати клей для плитки або ремсостав. Майданчик під піччю робимо по горизонту, а на решті площі підлоги робимо ухил до трапу не менше 1см на 1 метр.

Якщо ви звернули увагу, на фотографіях маяки встановлені на гіпсовий розчин, а датчик теплої підлоги я встановив після заливки чорнової стяжки. Незважаючи на те, що після завершення робіт все працювало бездоганно, ці помилки повторювати настійно не рекомендую.

Отже, приступаємо до заливання чистової стяжки. Для цієї мети краще всього використовувати грубий ровнитель. Грубим ровнителем можна залити шар від 10 до 50см і в ньому вже присутні різні добавки і пластифікатори.

Після завершення робіт зі стяжкою нам необхідно по її периметру зробити вентильований короб. На мій погляд, це самий важливий і непростий етап виготовлення підлоги на дерев’яній лазні. Виготовивши цей короб, ми уникнемо потрапляння великої кількості води в примикання стяжки і дерев’яних стін, і тим самим захистимо деревину від гниття.

Для виготовлення короба нам знадобиться брусок 20*40 мм, можна використовувати брус та іншого перерізу. Брусок необхідно обробити антисептиком і напиляти на відрізки рівної довжини, приблизно 20см. З одного краю брусок повинен бути запилен під невеликим кутом. Потім прикручуємо їх до стін у вертикальному положенні по всьому периметру підлоги парилки з кроком 30 — 40 см. Саморізи використовуємо оцинковані або латунированные. Покриваємо торці бруса і нижні вінці колод антисептиком і кріпимо до них смуги з гіпсоволокнистих листів (ГВЛ) у два шари. Верхній край смуги ГВЛ повинен бути приблизно на 20 мм нижче торця брусків. Потім зверху до торців кріпимо дерев’яні планки. Це буде, свого роду, капельник для відводу води. Деталі капельника потрібно підігнати один до одного і до стін якомога щільніше. Всі стики і примикання заповнюємо герметиком для дерева. Через якийсь час процедуру герметизації потрібно буде повторити, тому що дерево можливо розсохнеться.

Підлога практично готовий. Залишилося укласти плитку. Але перед укладанням плитки обов’язково потрібно зробити гідроізоляцію. Грунтуємо всю поверхню підлоги і стінки короба з ГВЛ. Кути короби і примикання короби з підлогою проклеюємо спеціальної герметизуючої стрічки. Я завжди використовую самоклеющуюся бутилкаучукові стрічку, покриту з одного боку нетканим полотном. Потім приступаємо до гідроізоляції підлоги лазні. На підлогу і стінки короба два шари наносимо обмазувальну гідроізоляцію. Пензлем ретельно промазуємо все примикання, а для покриття підлоги використовуємо валик.

Після висихання гідроізоляції приступаємо до укладання плитки. У мене на фото зображена укладання великої плитки. Щоб таку плитку укласти з ухилом рівне, її потрібно вкладати способом «у конверт». А це, повірте, дуже трудомісткий процес. Людині без досвіду буде складно зробити це акуратно. Щоб полегшити собі життя, раджу придбати плитку для підлоги 10*10 см або мозаїку. На, так званих, лініях розрубу таку плитку різати не доведеться.

У завершенні роботи затираємо шви у плитці. Для цієї роботи рекомендую використовувати гідрофобну затірку, а для кутів і примикань силіконовий герметик. Примикання плитки з трапом краще теж заповнити силіконовим герметиком.

Всі! Підлогу готовий :).

Такий пристрій підлоги в лазні, на даний момент, вважаю правильним. Поки гідної альтернативи у своїй практиці не зустрічав!

Твітнуть